Historie

RAMIRENT je finská společnost s více než padesátiletou zkušeností v oblasti pronájmu stavebních strojů a malé mechanizace. Je leaderem mezi půjčovnami nejen díky působení ve 13 zemích severní, východní a střední Evropy.

Zákazníky RAMIRENT najdete  v oblasti stavebnictví, průmyslu, veřejné správy, zemědělství  i široké veřejnosti. V České republice působí Ramirent od roku 2006 a disponuje sítí půjčoven po celé republice. Půjčovny jsou vybaveny širokým sortimentem stavebních strojů a malé mechanizace, včetně speciálních typů strojních zařízení. Na vybavení půjčoven spolupracuje RAMIRENT s nejznámějšími výrobci mechanizace tak, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout vždy kvalitní služby a servis v plném rozsahu.
 
V souvislosti s reorganizací, která proběhla ve společnosti RAMIRENT, došlo s platností od roku 2016 ke změně pro region střední Evropy. Tato změna se týkala i vedení RAMIRENT Česká republika. Výkonným ředitelem se stal pan Ján Kozáček. Cílem této změny je dosáhnout maximálního zefektivnění nákladů, synergii zkušeností, kontaktů i procesů a s tím souvisejícího upevnění vedoucího postavení společnosti RAMIRENT na českém trhu.